A
 

abdominalis abdominalis (Agolius - APHODIINAE)

abdominalis abdominalis  (Amphicoma - GLAPHYRIDAE)

abdominalis aemiliana  (Amphicoma - GLAPHYRIDAE)

abdominalis binaghii  ( Amphicoma - GLAPHYRIDAE)

abdominalis emilianus (Agolius - APHODIINAE)

aequalis (Erytus - APHODIINAE)

aestivus (Rhizotrogus  - MELOLONTHINAE)

affinis (Nimbus - APHODIINAE)

affinis affinis  (Protaetia - CETONIINAE)

affinis tyrrenica   (Protaetia - CETONIINAE)

agricola
(Anisoplia - RUTELINAE)

alexis septentrionalis (Onitis - APHODIINAE)

algerinus algerinus   (Pentodon - DYNASTINAE)

algiricus (Calamosternus  - APHODIINAE)

alni  (Triodontella   - MELOLONTHINAE)

alpinus alpinus  (Trypocopris - GEOTRUPIDAE)

 alpinus balcanicola (Trypocopris - GEOTRUPIDAE)

alpinus mariani   (Trypocopris - GEOTRUPIDAE)

alpinus (Oromus   - APHODIINAE)

amblyodon (Neagolius - APHODIINAE)

amyntas amyntas  (Euonthophagus - APHODIINAE)

andalusicus  (Onthophagus - SCARABEINAE)

angustata angustata  (Protaetia   - CETONIINAE)

annaedicatus  (Rhyssemus - APHODIINAE)

arenaria  (Aegialia - AEGIALIINAE)

arenarius (Plagiogonus - APHODIINAE)

argentea (Hoplia - MELOLONTHINAE)

armiger (Odonteus - BOLBOCERATIDAE)

asper  (Psammodius - APHODIINAE)

assimile (Amphimallon  - MELOLONTHINAE)

ater (Agrilinus - APHODIINAE)

atrum (Amphimallon  - MELOLONTHINAE)

attenuata (Aplidia  - MELOLONTHINAE)

attilioi (Hoplia - MELOLONTHINAE)

aurata (Mimela - RUTELINAE)

aurata aurata (Cetonia - CETONIINAE)

aurata pisana (Cetonia - CETONIINAE)

aurata sicula (Cetonia - CETONIINAE)

ausonia (Anomala   - RUTELINAE)

australis (Anoxia  - MELOLONTHINAE)

austriaca austriaca  (Anisoplia - RUTELINAE)


B

 

 baraudi  (Onthophagus - SCARABAEINAE)

basalis (Psammodius - APHODIINAE)

baudii (Firminus  - MELOLONTHINAE)

beduinus (Bodilus - APHODIINAE)

belial (Onitis - SCARABAEINAE)

bellieri (Firminus  - MELOLONTHINAE)

benoiti  (Hybalus - ORPHNINAE)

bidens punctatus  (Pentodon  - DYNASTIDAE)

bigibber  (Hybalus - ORPHNINAE)

biguttatus (Phalacronothus - APHODIINAE)

bilimeki (Neagolius - APHODIINAE)

bimaculatus (Acrossus - Aphodiinae)

bison (Bubas - SCARABAEINAE)

borealis (Planolinoides - APHODIINAE)

brevis  (Ammoecius - APHODIINAE)

bromicola  (Anisoplia - RUTELINAE)

brullei brullei  (Jekelius- GEOTRUPIDAE)

brunnea  (Serica  - MELOLONTHINAE)

brunnipes (Hoplia - MELOLONTHINAE)

bubaloides  (Bubas - SCARABAEINAE)

bucculenta (Triodontella  - MELOLONTHINAE)

burmeisteri (Amphimallon  - MELOLONTHINAE)



C

cadaverinus (Trox - TROGIDAE)

caesus  (Pachypus - PACHYPODINAE)

caesus (Pleurophorus - APHODIINAE)

candidae (Pachypus   - PACHYPODINAE)

caprea  (Platycerus - LUCANIDAE)

caraboides  (Platycerus - LUCANIDAE)

carcelii  (Amphicoma - GLAPHYRIDAE)

carinatus brutius (Euheptaulacus - APHODIINAE)

carinatus carinatus (Euheptaulacus - APHODIINAE)

carinatus esuriens (Euheptaulacus - APHODIINAE)

carthami carthami (Cetonia - CETONIINAE)

castaneus (Anomius - APHODIINAE)

cervus cervus  (Lucanus - LUCANIDAE)

chrysomelinus  (Ceruchus - LUCANIDAE)

chrysomeloides  (Ochodaeus - OCHODAEIDAE)

cicatricosus (Rhizotrogus  - MELOLONTHINAE)

ciliatus ciliatus  (Firminus  - MELOLONTHINAE)

ciliatus vexillis (Firminus  - MELOLONTHINAE)

cinctipennis  (Paratriodonta - MELOLONTHINAE)

clathratus (Trox - TROGIDAE)

coenobita  (Onthophagus - SCARABAEINAE)

cognatus (Erytus - APHODIINAE)

coniugatus  (Aphodius - APHODIINAE)

conspurcatus (Chilothorax - APHODIINAE)

consputus (Melinopterus - APHODIINAE)

constans (Agrilinus - APHODIINAE)

contaminatus (Nimbus - APHODIINAE)

contractus (Megatelus - APHODIINAE)

convexus (Agrilinus - APHODIINAE)

cornifrons  (Hybalus  - ORPHNINAE)

corvinus (Parammoecius - APHODIINAE)

cribrarius (Amidorus - APHODIINAE)

cribricollis (Amidorus - APHODIINAE)

cribrum  (Trox - TROGIDAE)

cristinae  (Osmoderma - CETONIINAE)

crocatus  crocatus   (Euonthophagus - SCARABAEINAE)

crovettii   (Anomius - APHODIINAE)

 cuprea cuprea  (Protaetia- CETONIINAE)

cuprea hypocrita  (Protaetia - CETONIINAE)

cuprea metallica (Protaetia - CETONIINAE)

cuprea obscura  (Protaetia - CETONIINAE)

cylindricum  (Sinodendron - LUCANIDAE)

cylindrus  (Chiron - CHIRONIDAE)

D

 

dalmatinus (Trichioryssemus - APHODIINAE)

decempunctatus  (Gnorimus - CETONIINAE)

depressus  (Acrossus - APHODIINAE)

 devota (Anomala- RUTELINAE)

distinctus  (Chilothorax - APHODIINAE)

douei  (Geotrupes -  - GEOTRUPIDAE)

dubia (Anomala- RUTELINAE)

dubia (Hoplia - MELOLONTHINAE)

E

elevatus  (Ammoecius - APHODIINAE)

emarginata (Elaphocera  - MELOLONTHINAE)

eremita (Osmoderma - CETONIINAE)

erichsoni (Elaphocera - MELOLONTHINAE)

erichsoni  (Anisoplia - RUTELINAE)

erraticus (Colobopterus - APHODIINAE)

etrusca (Aplidia  - MELOLONTHINAE)

euphytus lamantiai  (Geotrogus - MELOLONTHINAE)

excavatus  (Phyllognathus  - DYNASTIDAE)

excisa (Liogenys - MELOLONTHINAE)


F

 

fabricii (Trox - TROGIDAE)

fasciatus (Trichius - CETONIINAE)

fasciatus (Planolinus - APHODIINAE)

fieberi fieberi (Protaetia- CETONIINAE)
 

fimetarius (Aphodius - APHODIINAE)

fiorii (Hoplia - MELOLONTHINAE)

flagellatus  (Gymnopleurus - SCARABAEINAE)

flavipennis  (Anisoplia - RUTELINAE)

flavipes (Hoplia - MELOLONTHINAE)

floralis (Aethiessa - CETONIINAE)

foetens (Rhodaphodius - APHODIINAE)

foetidus (Aphodius - APHODIINAE)

fossor (Teuchestes - APHODIINAE)

fossulatus  (Firminus  - MELOLONTHINAE)

fracticornis (Onthophagus  - SCARABAEINAE)

franzinii  (Nimbus - APHODIINAE)

frater (Loraspis - APHODIINAE)

fraxinicola (Holochelus  - MELOLONTHINAE)

fullo  (Polyphylla  - MELOLONTHINAE)

fulvus (Euoniticellus - SCARABAEINAE)

funesta  (Oxythyrea - CETONIINAE)

furcatus  (Onthophagus - SCARABAEINAE)

furcifer (Cheironitis - SCARABAEINAE)

fuscum  (Amphimallon  - MELOLONTHINAE)


G

gallicus (Bolbelasmus - BOLBOCERATIDAE)

gallicus gallicus (Trichius - CETONIINAE)

gallicus zonatus  (Trichius - CETONIINAE)

geminata (Baraudia - GEOTRUPIDAE)

genei (Geotrogus - MELOLONTHINAE)

geoffroyi  geoffroyi  (Gymnopleurus - SCARABEINAE)

germanus (Rhyssemus - APHODIINAE)

gianfranceschii (Amphimallon  - MELOLONTHINAE)

gibbosus (Euonthophagus - SCARABEINAE)

gibbulus gibbulus   (Onthophagus - SCARABEINAE)

gibbus (Parammoecius - APHODIINAE)

graminicola (Hoplia - MELOLONTHINAE)

granarius (Calamosternus - APHODIINAE)

granulipennis Trox  (Trox - TROGIDAE)

grassii  (Amadotrogus - MELOLONTHINAE)

grossepunctatus  (Onthophagus - SCARABEINAE)
 

H

haemorrhoidalis (Otophorus - APHODIINAE)

hemipterus  (Valgus - CETONNINAE)

hericia (Omaloplia - MELOLONTHINAE)

hiostius (Chelotrupes - GEOTRUPIDAE)

hippocastani  (Melolontha - MELOLONTHINAE)

hirta hirta (Tropinota- CETONIINAE)

hirticollis   (Aplidia  - MELOLONTHINAE)

hirticollis (Pachydema - MELOLONTHINAE)

hispanus hispanus  (Copris - SCARABAEINAE)

hispanus cavolinii (Copris - SCARABAEINAE)

holosericea (Maladera - MELOLONTHINAE)

hoppei  (Zuninoeus - GEOTRUPIDAE)

horticola (Phyllopertha - RUTELINAE)

hydrochaeris (Alocoderus - APHODIINAE)


I

ibericus (Agrilinus - APHODIINAE)

ictericus ghardimaouensis (Bodiloides - APHODIINAE)

ictericus ictericus (Bodiloides - APHODIINAE)

illigeri   (Hybosorus - HYBOSORIDAE)

illyricus  (Onthophagus  - SCARABAEINAE)

immaturus (Amidorus - APHODIINAE)

immundus (Acanthobodilus - APHODIINAE)

insubricus (Amadotrogus - MELOLONTHINAE)

intermedius (Euoniticellus - SCARABAEINAE)

intermedius  (Jekelius - GEOTRUPIDAE)

ion (Onitis - SCARABAEINAE)

irroratus (Cheironitis - SCARABAEINAE)

italicum (Osmoderma - CETONIINAE)


J

javeti (Amphimallon  - MELOLONTHINAE)

joannae  (Onthophagus - SCARABAEINAE)

johnsoni (Nimbus - APHODIINAE)

junii calabrica (Mimela - RUTELINAE)

junii gigliocola (Mimela - RUTELINAE)

junii junii  (Mimela - RUTELINAE)

junii miksici (Mimela - RUTELINAE)

junii rugosula (Mimela - RUTELINAE)
 

L

laevipennis (Psammodius - APHODIINAE)

laevistriatus  (Platytomus  - APHODIINAE)

laticollis  (Scarabaeus - SCARABAEINAE)

laticollis (Acrossus  - APHODIINAE)

latipunctus   (Psammoporus - AEGIALIINAE)  

latreillii (Calicnemis  - DYNASTIDAE)

lemur (Onthophagus - SCARABAEINAE)

leonii (Exomala - RUTELINAE)

liguricus (Neagolius - APHODIINAE)

limbolarius (Rhyssemus - APHODIINAE)

lineolatus (Chilothorax - APHODIINAE)

litoralis (Trox - TROGIDAE)

lividus (Labarrus  - APHODIINAE)

lonae (Omaloplia - MELOLONTHINAE)

longispina (Bodilus - APHODIINAE)

lugens (Bodilus - APHODIINAE)

lunaris  (Copris - SCARABAEINAE)

luridus  (Acrossus - APHODIINAE)


M

maculatus (Limarus - APHODIINAE)

maculicollis  (Rhizotrogus  - MELOLONTHINAE)

maghrebinicus  (Pleurophorus - APHODIINAE)

mahunkaorum (Biralus - APHODIINAE)

majale (Amphimallon  - MELOLONTHINAE)

maki (Onthophagus - SCARABAEINAE)

maremmana  (Hoplia MELOLONTHINAE)

marginatus  (Jekelius - GEOTRUPIDAE)

marginipes (Rhizotrogus  - MELOLONTHINAE)

marmorata marmorata (Protaetia - CETONIINAE)

marqueti    (Rhyssemus - APHODIINAE)

massai (Aplidia  - MELOLONTHINAE)

massai  (Onthophagus - SCARABAEINAE)

matutinalis (Chelotrupes - GEOTRUPIDAE)

matutinalis corsicana (Anoxia  - MELOLONTHINAE)

matutinalis matutinalis  (Anoxia   - MELOLONTHINAE)

matutinalis moltonii (Anoxia  - MELOLONTHINAE)

matutinalis  sardoa (Anoxia  - MELOLONTHINAE)

matutinalis  thumseri (Anoxia  - MELOLONTHINAE)

mayeri (Calamosternus - APHODIINAE)

mediterranicus (Pleurophorus - APHODIINAE)

medius (Onthophagus - SCARABAEINAE)

melancholicus   (Afromorgus - TROGIDAE)

melanostictus  (Chilothorax - APHODIINAE)

melolontha (Melolontha  - MELOLONTHINAE)

melonii  (Pachypus   - PACHYPODINAE)

merdarius (Esymus - APHODIINAE)

michaelis  (Geotrogus - MELOLONTHINAE)

mimula (Triodontella - MELOLONTHINAE)

minuta (Hoplia - MELOLONTHINAE)

mirifica mirifica  (Protaetia - CETONIINAE)

montanum (Amphimallon  - MELOLONTHINAE)

montanus (Neagolius - APHODIINAE)

monticola marginata  (Anisoplia - RUTELINAE)

monticola monticola   (Anisoplia - RUTELINAE)

montivagus  (Neagolius - APHODIINAE)

mopsus mopsus  (Gymnopleurus - SCARABAEINAE)  

morio morio  (Protaetia - CETONIINAE)

musimon  (Dorcus - LUCANIDAE)

mutator  (Geotrupes - GEOTRUPIDAE)


N

nasicornis corniculatus (Oryctes  - DYNASTIDAE )

nasicornis grypus  (Oryctes  - DYNASTIDAE)

nemoralis (Agoliinus - APHODIINAE)

niger  (Liothorax - APHODIINAE)

niger  (Sericotrupes - GEOTRIPIDAE)

niger  (Trox - TROGIDAE)

nitidula (Triodontella - MELOLONTHINAE)

nobilis nobilis   (Gnorimus - CETONIINAE)

nocturnus (Psammodius  - APHODIINAE)

nodulosus  (Trox - TROGIDAE)

nuchicornis   (Onthophagus - SCARABAEINAE)

numidicus (Ammoecius - APHODIINAE)


O

obliteratus (Nimbus - APHODIINAE)

oblonga oblonga  (Protaetia  - CETONIINAE)

obscurus latinus  (Amidorus - APHODIINAE)

obscurus obscurus (Amidorus  - APHODIINAE)

ochraceum (Amphimallon  - MELOLONTHINAE)

opacicollis  (Onthophagus - SCARABAEINAE)

opaca   ( Protaetia - CETONIINAE)

opacus  (Pleurophorus - APHODIINAE)

orientalis (Anoxia  - MELOLONTHINAE)

ovatus (Onthophagus - SCARABAEINAE)

 

P

paganettii (Hoplia - MELOLONTHINAE)

pallens  (Euoniticellus - SCARABAEINAE)

pallidipennis (Hemichaetoplia - RUTELINAE)

pallidipennis (Rhizotrogus  - MELOLONTHINAE)

pallipes  (Euoniticellus - SCARABAEINAE)

pannonicus (Pleurophorus - APHODIINAE)

paracoenosus  (Euorodalus - APHODIINAE)

parallelipipedus  (Dorcus - LUCANIDAE)

parallelus (Rhyssemus - APHODIINAE)

paulae (Tropinota- CETONIINAE)

paykulli (Chilothorax - APHODIINAE)

pectoralis (Melolontha - MELOLONTHINAE)

pedellus (Aphodius - APHODINAE)

pellegrinensis  (Geotrogus - MELOLONTHINAE)

penninus (Neagolius - APHODIINAE)

perlatus   (Trox - TROGIDAE)

perrisi  (Trox - TROGIDAE)

philanthus philanthus  (Hoplia - MELOLONTHINAE)

piceus (Agoliinus - APHODIINAE)

pierottii
 (Psammodius - APHODIINAE)
 

pilosa (Anoxia   - MELOLONTHINAE)

pini (Amphimallon  - MELOLONTHINAE)

pius  (Scarabaeus - SCARABAEINAE)

plagiatus  (Liothorax - APHODIINAE)

plicatus (Rhyssemus - APHODIINAE)

plicicollis (Psammodius - APHODIINAE)

pollicatus (Neagolius - APHODIINAE)

porcellus (Euheptaulacus - APHODIINAE)

porcicollis (Brindalus - APHODIINAE)

porcus (Sigorus  - APHODIINAE)

praecox (Neagolius - APHODIINAE)

praticola (Hoplia - MELOLONTHINAE)

procerus (Firminus  - MELOLONTHINAE)

prodromus (Melinopterus - APHODIINAE)

proximus   (Nimbus - APHODIINAE)

pseudomajale  (Amphimallon  - MELOLONTHINAE)

pubicollis  (Hoplia - MELOLONTHINAE)

punctatosulcatus (Melinopterus - APHODIINAE)

punctatus  (Onthophagus - SCARABAEINAE)

pusillus pusillus (Esymus - APHODIINAE)

pyrenaeus (Parammoecius - APHODIINAE)

pyrenaeus bartolii  (Trypocopris - GEOTRUPIDAE)

pyrenaeus cyanicolor   (Trypocopris - GEOTRUPIDAE)

pyrenaeus splendens  (Trypocopris - GEOTRUPIDAE)


Q

quadriguttatus (Eudolus - APHODIINAE)

quadrimaculatus quadrimaculatus (Phalacronothus - APHODIINAE)

quercanus (Amadotrogus - MELOLONTHINAE)


R

ragusae aliquoi  (Polyphylla  - MELOLONTHINAE)

ragusae ragusae (Polyphylla  - MELOLONTHINAE)

ragusae (Agoliinus - APHODIINAE)

rasettii (Heptaulacus - APHODIINAE)

raymondi (Triodontella - MELOLONTHINAE)

reyi (Melinopterus - APHODIINAE)

robustus italicus  (Chaetonyx - ORPHNINAE)

robustus liguricus (Chaetonyx - ORPHNINAE)

romana  (Paratriodonta - MELOLONTHINAE)

romanoi (Rhizotrogus - MELOLONTHINAE)

romanorum (Bolbelasmus - BOLBOCERATIDAE)

rossii  (Ceratophyus - GEOTRUPIDAE)

rotundipennis (Brindalus - APHODIINAE)

rufa (Bodilopsis - APHODIINAE)

ruficapillus  (Onthophagus - SCARABAEINAE)

rufipes  (Acrossus - APHODIINAE)

rugifrons  (Ammoecius  - APHODIINAE)

ruricola nicolasi  (Omaloplia - MELOLONTHINAE)

ruricola ruricola (Omaloplia  - MELOLONTHINAE)


S

sabatinellii  (Anisoplia - RUTELINAE)

sabulosus  (Trox - TROGIDAE)

sacer  (Scarabaeus - SCARABAEINAE)

sardea (Protaetia - CETONIINAE)

sardiniensis (Melolontha - MELOLONTHINAE)

sardiniensis  (Calicnemis - DYNASTIDAE)

sardiniensis  (Pachypus - PACHYPODIDAE)

sardoa (Triodontella - MELOLONTHINAE)


sardous
  
(Jekelius - GEOTRUPIDAE)

sardous (Rhyssemus - APHODIINAE)

sassariensis (Rhizotrogus  - MELOLONTHINAE)

satellitius (Biralus - APHODIINAE)

satyrus (Agoliinus - APHODIINAE)

scaber (Trox - TROGIDAE)

scarabaeoides meridionalis   (Aesalus - LUCANIDAE)

scarabaeoides scarabaeoides   (Aesalus - LUCANIDAE)

scarabaeoides siculus (Aesalus - LUCANIDAE)

schaefferi schaefferi (Sisyphus - SCARABAEINAE)

schlumbergeri consobrinus (Neagolius - APHODIINAE)

schlumbergeri samniticus (Neagolius - APHODIINAE)

schreberi (Caccobius - SCARABAEINAE)

scrofa  (Trichonotulus - APHODIINAE)

scrutator (Coprimorphus - APHODIINAE)

scutellaris argentea (Anoxia  - MELOLONTHINAE)

scutellaris scutellaris  (Anoxia  - MELOLONTHINAE)

scutellaris sicula (Anoxia - MELOLONTHINAE)

semicornis (Onthophagus - SCARABAEINAE)

semipunctatus (Scarabaeus - SCARABAEINAE)

serotinus (Nobius - APHODIINAE)

setulosus (Trichiorhyssemus - APHODIINAE)

sexualis  (Trichius - CETONIINAE)

sicelis (Geotrogus - MELOLONTHINAE)

sicula  (Hymenoplia - MELOLONTHINAE)

siculus (Rhizotrogus  - MELOLONTHINAE)

siculus buturensis (Acrossus - APHODIINAE)

siculus siculus   (Acrossus - APHODIINAE)

solstitiale solstitiale   (Amphimallon  - MELOLONTHINAE)

sordida sordida (Bodilopsis - APHODIINAE)

sphacelatus (Melinopterus - APHODIINAE)

spiniger (Geotrupes  - GEOTRUPIDAE)     

speciosissima  (Protaetia - CETONIINAE)

squallida squallida (Tropinota - CETONIINAE)

squamosa crassicollis (Protaetia - CETONIINAE)

squamosa squamosa  (Protaetia - CETONIINAE)

stercorarius  (Geotrupes - GEOTRUPIDAE)

stercorosus (Anoplotrupes - GEOTRUPIDAE)

sticticus  (Volinus- APHODIINAE)

stolzi (Melinopterus - APHODIINAE)

striatulus (Mecynodes - APHODIINAE)

sturmi  (Subrinus - APHODIINAE)

sturmii (Gymnopleurus - SCARABAEINAE)

suarius (Loraphodius - APHODIINAE)

succincta (Exomala - RUTELINAE)

subterraneus subterraneus (Eupleurus - APHODIINAE)

suffertus  (Pseudacrossus - APHODIINAE)

sulcatus (Rhyssemus - APHODIINAE)

sus (Euheptaulacus - APHODIINAE)

sylvestris (Oxyomus  - APHODIINAE)


T

tarsalis (Amadotrogus - MELOLONTHINAE)

taurus  (Onthophagus - SCARABAEINAE)

tersus (Euorodalus - APHODIINAE)

tempestiva  (Anisoplia - RUTELINAE)

testudinarius (Heptaulacus - APHODIINAE)

tetraodon  sicilianus  (Lucanus - LUCANIDAE)

tetraodon  tetraodon   (Lucanus - LUCANIDAE)

thermicola (Amidorus - APHODIINAE)

tibialis (Platytomus - APHODIINAE)

tingens (Melinopterus - APHODIINAE)

tomentosus
(Pubinus
-  
APHODIINAE) 

transversa transversa  (Haplidia  - MELOLONTHINAE)

typhoeus  (Typhaeus - GEOTRUPIDAE)

typhon  (Scarabaeus - SCARABAEINAE)


U

umbilicatus (Copris - SCARABAEINAE)

ungaricus (Cheironitis - SCARABAEINAE)

unicornis (Bolbelasmus - BOLBOCERATIDAE)


V

vacca  (Onthophagus - SCARABAEINAE)

variabilis  (Gnorimus - CETONIINAE)

varians (Nialus - APHODIINAE)

variolosus (Scarabaeus - SCARABAEINAE)

vernalis apenninicus   (Trypocopris - GEOTRUPIDAE)

vernalis vernalis  (Trypocopris - GEOTRUPIDAE)

vernalis  fauveli    (Trypocopris - GEOTRUPIDAE)

vernus  (Holochelus  - MELOLONTHINAE)

verrucosus (Rhyssemus - APHODIINAE)

verticicornis  (Onthophagus - SCARABAEINAE)

vicinus (Amadotrogus - MELOLONTHINAE)

villigera (Aplidia  - MELOLONTHINAE)

villosa (Anisoplia - RUTELINAE)

villosa villosa (Anoxia  - MELOLONTHINAE)

villosus (Euheptaulacus - APHODIINAE)

vitalei (Amphimallon  - MELOLONTHINAE)

vitellinus (Subrinus - APHODIINAE)

vitis  (Anomala - RUTELINAE)

vitulus (Onthophagus - SCARABEINAE)

vorax (Geotrogus - MELOLONTHINAE)

vulneratus (Diastictus - APHODIINAE)
 

W

walterrossii (Hoplia - MELOLONTHINAE)



Z

zenkeri   (Limarus - APHODIINAE)